دیدار رضا جعفری رییس کمیته سیاسی حزب شهروندان افغانستان و مسئول سازمان جهانی صلح

دیدار با آقای ژاک ماریون، مسئول سازمان جهانی صلح در اروپا و خاورمیانه و معاون وی آقای پاتریک ژوآن در پاریس.

این دیدار بین آقای رضا جعفری رییس کمیته سیاسی حزب شهروندان افغانستان و سازمان جهانی صلح با تاکید بر افغانستان، پیشبرد مذاکرات صلح و بررسی مسایل حقوق‌بشری در کشور به تاریخ 3/4/2023 در دفتر سازمان جهانی صلح-پاریس صورت گرفت.

در نخست آجندای اجرایی کمیته‌ی سیاسی حزب شهروندان افغانستان در رابطه به مذاکرات صلح و استمرار گفتمان‌های سیاسی مربوط به افغانستان؛ توسط رضا جعفری پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه معاون سازمان جهانی صلح در اروپا و خاورمیانه، آقای پاتریک ژوآن به معرفی کامل کارکردها و دست‌آوردهای این سازمان در آسیا، خصوصن در افغانستان پرداخت و آجندای اجرایی در رابطه به افغانستان را معرفی کرد. وی با تاکید بر صلح و فرهنگ‌سازی آن از طریق برگزاری برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری اعلان همکاری نمود.

آقای ژاک ماریون، مسئول شورای جهانی صلح در اروپا و خاورمیانه با استقبال از آجندای پیشنهاد شده؛ در بخش‌های آموزشی، بازسازی مکاتب، دانشگاه‌ها و ارتقا ظرفیت جوانان اعلام همکاری کردند. همچنان با تاکید بر صلح و نیازمندی‌های افغانستان، وعده‌ی حمایت کامل از سوی سازمان جهانی صلح جهت استمرار گفتمان‌های سیاسی را دادند.

در نتیجه؛ بنا به درخواست آقای رضا جعفری و حمایت سازمان جهانی صلح از این جریان، 

۱- قرار بر این است تا کنفرانسی در آخر ماه اپریل ۲۰۲۳ برگزار گردد جهت معرفی حزب شهروندان و وضعیت فعلی افغانستان : در دفتر سازمان‌ جهانی صلح-پاریس ۲ – در ۳ ماه آینده برگزاری کنفرانسی بین‌المللی زیر نام کنفرانس صلح افغانستان در مقر یونسکو پاریس با همکاری سازمان جهانی صلح، نماینده‌های مجلس سنا و نماینده‌های پارلمان فرانسه، سفیر دولت پیشین افغانستان در فرانسه، نماینده‌های شهر پاریس، حزب شهروندان افغانستان و مرکز فرهنگی افغانستان-فرانسه. 

این اولین کنفرانس صلح از سوی دفتر سازمان جهانی صلح-پاریس، در رابطه با افغانستان خواهد بود.

در این کنفرانس در کنار گفتمان صلح و معرفی حزب شهروندان افغانستان به نیازمندی‌های کشور در بخش کمک‌های بشردوستانه، آموزش و پرورش، حقوق زنان و کودکان و نیازمندی‌های صحی پرداخته خواهد شد.

این برنامه، با بازتاب داشته‌های فرهنگی و هنری افغانستان در قالب سمینار و نمایشگاه همراه خواهد بود.

درباره ی ayobj954@gmail.com

مطلب پیشنهادی

الزامات عبور از بحران سیاسی؛ احساس مسئولیت جمعی و فعالیت سازمان یافته و هدفمند

الزامات عبور از بحران سیاسی؛ احساس مسئولیت جمعی و فعالیت سازمان یافته و هدفمند

تاریخ معاصر افغانستان روایت بحران سیاسی مداومی است که از همان بدو شکل گیری همزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *