پیام حزب شهروندان افغانستان به مناسبت عید سعید اضحی

فرا رسیدن عید سعید اضحی را به تمام مردم رنج‌دیده افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.این عید فرخنده به همراه روز عرفه، فرصتی است برای رهایی از منیت‌ها، کینه‌ها، خودمحوری‌ها و تمرین ایثار و فداکاری. عید قربان یا اضحی، در فرهنگ مردم ما به عنوان «عید بزرگ» معروف است و مجالی است برای شادی، صله رحم و خبرگیری افراد و خانواده‌ها از همدیگر، کمک به فقرا و دستگیری از قشر محروم جامعه.
متاسفانه حاکمیت مدعی نمایندگی از خدا، فقر را در جامعه فراگیر ساخته، مجال اندکی برای شادزیستن مردم ما باقی گذاشته و حتی شادی و لبخند را، با ارجاع به شریعت، بر مردم تحریم کرده است. آنچه امروز در افغانستان اتفاق می‌افتد گوا خوبیست بر این ادعا که در غیبت اراده مردم و نبود حقوق شهروندی، حاکمیت صرفاً یک دستگاه سرکوبگر و رنج آفرین است.
این رنج و محنت زمانی به پایان می‌رسد که شهروندان افغانستان خود بر مقدرات سیاسی خویش حاکم باشند ما معتقدیم که این اتفاق مهم با فعالیت جمعی و احساس مسئولیت در قبال مردم و منافع جمعی، به وجود می‌آید.
در پایان یک بار دیگر این مناسبت میمون را خدمت شهروندان افغانستان تبریک عرض می‌نماییم. امیدواریم خداوند متعال حج حاجیان و زائران بیت الله الحرام را به احسن وجه قبول نماید.

درباره ی ayobj954@gmail.com

مطلب پیشنهادی

دوام طالب یا عمومی شدن وحشت در جهان!

دوام طالب یا عمومی شدن وحشت در جهان!

دوام حکومت طالبان در افغانستان به معنای تداوم و تشدید تهدید در جهان است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *